Jak na péči? Příručka pro pečující je na světě!

Na našem informačním portálu pro pečující se snažíme přinést a předat naše tipy, rady a zkušenosti tak, abychom pomohli pečujícím v péči o jejich blízkého a ulevili jim v pocitu, že jsou na vše sami. Jsme rádi a ocenili jsme, že byla sepsána příručka pro pečující.

Příručka pro ty, kteří pečují doma o blízkého člověka, vznikla v rámci projektu Podpora neformálních pečujících II. realizovaného Fondem dalšího vzdělávání.

Péče o blízkého člověka, který potřebuje pomoc z důvodu stáří, zdravotního postižení či dlouhodobé nemoci, je po všech stránkách náročná práce. Proto je dobré vědět, že i když se rozhodnete o blízkého pečovat, nemusíte v tom být nutně sami. Existují možnosti podpory, místa a lidé, na které se můžete obrátit pro radu či pomoc.

Příručka vám může pomoci se získáním základních a důležitých informací v péči o blízkou osobu, poslouží jako rozcestník v začátcích a v průběhu péče a poradí, kam se obracet dále. Doufáme, že vám usnadní orientaci v této problematice a ušetří čas, který tak budete moci věnovat svým blízkým nebo sami sobě.

Na necelých třiceti stránkách naleznete informace o tom, co dělat nejdříve, když váš blízký potřebuje, abyste o něj pečoval. Kam se obrátit pro radu při zahájení nebo v průběhu péče. Dále jaké jsou možnosti finanční podpory pro pečující. Jak a kde o ni žádat. Dozvíte se jaké profesionální služby vám mohou s péčí pomoci a na co máte jako pečující o blízkou osobu nárok. Nechybí pár praktických tipů, jak péči zvládat, ani to, jak podpořit bývalé pečující po ukončení péče. Příručku uzavírají užitečné kontakty pro pečující.

Příručka je ke stažení na stránkách Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. 

Autor: Ivana Novotná

Zdroj: Helpnet.cz