Era: Službu eScribe mohou lidé se sluchovým postižením využít už i na poštách

parlamentnilisty.cz 16. 2. 2014

Služba eScribe, určená pro lidi se sluchovým postižením, je od února nově dostupná na specializovaných přepážkách Poštovní spořitelny v 11 pobočkách České pošty v Jihočeském kraji. Pilotní provoz na poštách bude probíhat čtvrt roku, a pokud bude vyhodnocen jako úspěšný, je v plánu zavedení služby na všechny specializované bankovní přepážky v síti pošt po celé České republice.

"Specializované přepážky Poštovní spořitelny na pobočkách České pošty poskytují soukromí a klid pro řešení všech požadavků. Jedná se o přepážky, kde si klient může pohodlně sednout a komunikovat s personálem bez bariér tváří v tvář. Poslední překážka nyní padá díky službě eScribe, která umožňuje on-line přepis hovoru do textové podoby. Bez problémů tu proto mohou být obslouženi i klienti se sluchovým postižením," vysvětluje Vlasta Dolanská, výkonná ředitelka Poštovní spořitelny.

Jen v loňském roce využili klienti služby simultánního přepisu téměř ve 300 případech. Dosud byla služba klientům k dispozici ve všech 74 Era finančních centrech. Pokud pilot probíhající na poštách v jižních Čechách dopadne dobře, rozšíří se eScribe na všech 150 specializovaných bankovních přepážek Poštovní spořitelny.

Jak funguje služba eScribe:

eScribe je speciální simultánní přepis, díky němuž může neslyšící pohodlně sledovat odpovědi klientského pracovníka na monitoru počítače. Stačí, aby si klient o tento přepis požádal, klientský pracovník naváže přes internet kontakt s přepisovatelem, a ten on-line převede mluvenou řeč do textové podoby zobrazující se na monitoru. Oba účastníci rozhovoru tak mají jistotu, že neslyšící klient dostal všechny potřebné informace a správně jim porozuměl.

Na jakých poštách lze službu využít:

České Budějovice 1, Senovážné nám. 240/1

České Budějovice 5, Ant. Barcala 404

České Budějovice 4, Pražská tř. 2304/69

Písek 1, Žižkova třída 270/2

Strakonice 1, Podskalská 601

Prachatice, Pivovarská 1118

Český Krumlov 1, Latrán 193

Tábor 2, U Bechyňské dráhy 2926

Pelhřimov, Příkopy 1889

J. Hradec 1, Husova 129

Soběslav, tř. Dr. Edvarda Beneše 286/5

Era a Poštovní spořitelna jsou obchodní značky Československé obchodní banky, a.s.

©2000-2015 Alfa Human Service