Začala fungovat krizová linka pro rodiny dětí s postižením či ohrožením vývoje

prazskypatriot.cz 4. 3. 2015

Dnes v devět hodin začala fungovat celorepubliková krizová Linka EDA a chat pro rodiny dětí s postižením či ohrožením vývoje. Linka bude sloužit především jako psychologická podpora rodinám ve chvílích krize. Dovolat se na ni bude možné zatím každou středu a čtvrtek od 9 do 17 hodin.

Na linku se mohou obrátit členové rodiny, kteří se dozvědí například závažnou diagnózu či se musí vypořádat s následky těžkého úrazu dítěte. Zdravotní postižení totiž zasáhne nejen samotné dítě, ale také ty nejbližší, a to jak psychicky a fyzicky, tak i ekonomicky a sociálně.

"Poté, co jsem se dověděl o tom, že se připravuje spuštění krizové Linky EDA, neváhal jsem ani na moment a rozhodl jsem se projekt podpořit, jelikož z vlastní praxe vím, jak je tato služba potřebná. Lékaři se snaží udělat pro pacienta maximum, ale mnohdy není již v jejich silách věnovat plně svou pozornost také komunikaci s rodinou," říká Pavel Biskup, praktický lékař pro děti a dorost a ředitel Dětského centra ve Strančicích.

Kromě linky nezisková organizace Raná péče EDA bude na webových stránkách www.eda.cz v provozu také chat, který je určen lidem, kteří se raději vyjadřují písemně, či těm, kdo z nějakého důvodu nemohou využít hlasový projev.

Bezplatná Linka EDA 800 40 50 60. Mohou na ni volat každou středu a čtvrtek od 9 do 17 hodin rodiny dětí do 26 let věku dítěte.

©2000-2015 Alfa Human Service