Autistovi (6) nikdo nepopřál, pak se stal zázrak!

zena.centrum.cz 3. 3. 2015

Šestiletý Glenn Buratti marně čekal na své spolužáky, nikdo mu k narozeninám popřát nepřišel. Taková situace se těžko vysvětluje každému dítěti, obzvlášť Glennovi, který trpí autismem. Jeho matka si posteskla na Facebooku a pak se začaly dít neuvěřitelné věci.

Přestože matka malého chlapce pozvala na oslavu celou jeho třídu i s rodiči, připravili obrovské pohoštění s překvapením, na jejich zvonek nikdo nezazvonil. Glennovo obrovské zklamání ale vystřídal šok a neuvěřitelný pocit štěstí. Ukázalo se, že lidé z jeho okolí nejsou lhostejní. Nakonec měl doma tolik dárků a kamarádů, že nevěděl, z čeho se radovat dřív.Sociální síť je mocná

"Na oslavu Glennových narozenin jsme pozvali celou jeho třídu. Nepřišel ani jeden spolužák. Chudák kluk. Byla jsem hrozně smutná. Glenn se mě pořád dokola ptal, kdy jeho kamarádi dorazí, myslela jsem, že mi pukne srdce," vypráví Ashlee, matka šestiletého Glenna v rozhovoru pro web independent.co.uk.

Ve chvíli, kdy Ashlee svému synovi oznamovala, že na oslavu nedorazí nikdo, byla zklamaná a zároveň naštvaná. Neváhala a svěřila se se svými pocity na facebookové stránce okresu Osceola, ve kterém s rodinou bydlí.

Zázrak jménem solidarita 

Příspěvek na Facebooku vidělo přes 10 000 lidí. Mnoho z nich se mladé Američanky ptalo, kdy se mohou zastavit popřát Glennovi a donést mu dárek. Během několika dní u jejich dveří zazvonilo 15 dětí a 25 dospělých.

Popřát mu chtěli všichni. A když se nemohli dostavit k nim domů, posílali Glennovi různá virtuální přání nebo videa. Mezi nejzajímavějšími videy byla píseň Happy Birthday od pětileté Venus, která Glennovi přeje hodně štěstí, posílá pusu a na závěr příspěvku říká, že ho má ráda.

Dárky, na které nikdy nezapomene

Mladá maminka byla doslova v šoku. Jedna žena synovi donesla dokonce kolo. A z čeho byl chlapec opravdu nadšený? Když místní šerif nechal nad domem proletět policejní helikoptéru. "Jeden z našich přátel syna vyzvedl na ramena a on mával jako šílený," dodává v rozhovoru pro místní televizi Osceola County.

A nebyl jediný, který pro nemocného Glenna udělal tak obrovské gesto. Mladá maminka potvrdila, že několik dnů po neúspěšné oslavě se před jejich domem objevili místní hasiči a další záchranné složky. "Syn jen nevěřil svým očím a křičel: na našem trávníku stojí hasiči. Snažila jsem se ho uklidnit, že se nic neděje a oni mu chtějí jen popřát všechno nejlepší k narozeninám," dodává Ashlee.

Bylo to báječně odpoledne. Policisté a hasiči se mu složili na dárky, kterých přivezli plný vůz, a co víc? Oslavenec si mohl sednout na policejní motorku a prozkoumat hasičský vůz.

"Neuvěřitelné. I když mu dodnes ze spolužáků nikdo nepopřál, jsem nadšená. Hodně lidí, které ani neznáme, mu přinesli dárky a hlavně s ním oslavili jeho šesté narozeniny," dodává na závěr dojatá maminka.

©2000-2015 Alfa Human Service