The Tap Tap přilákali na Václavské náměstí více než tři tisícovky diváků">

prazskypatriot.cz 23. 2. 2015

Sobotní koncert The Tap Tap přilákal na Václavské náměstí více než tři tisícovky diváků. Koncert s názvem Už jsme trochu dál The Tap Tap naplánovali a zrealizovali během tří týdnů s myšlenkou představit divákům na konkrétních příbězích pozvaných hostů význam integrace a inkluze zdravotně a sociálně znevýhodněných osob pro českou společnost.

oncert začal dle plánu v 15 hodin Svatováclavským chorálem v podání Tria Makabara. Následně se slova ujali moderátoři koncertu Ladislav Angelovič a muž roku 2009 Martin Zach. Za dvě a půl hodiny, kdy The Tap Tap zahráli většinu nejznámějších skladeb ze svého repertoáru, se na pódiu vystřídaly na dvě desítky hostů.

Každý z hostů seznámil diváky se svými konkrétními zkušenostmi s integrací a inkluzí v České republice, ať již ze své vlastní životní zkušenosti v případě umělců, kteří s The Tap Tap na tomto koncertě vystoupili, nebo s plány na zkvalitnění života občanů s hendikepem v případě zástupců státu, města nebo dopravního podniku hlavního města.

S The Tap Tap vystoupili Trio Makabara, Xindl X, Roman Žalud, Jan Haubert, Daniela Valíčková, Honza Jareš, ředitel Ford Motor Company Jan Laube a Lidová muzika Notičky.

Mezi dalšími hosty se koncertu Už jsme trochu dál zúčastnili ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, radní pro kulturu hl. města Jan Wolf, radní pro školství hl. města Irena Ropková, ředitel dopravního podniku Jaroslav Duriš, učitel hudby a muzikant Arnošt Doskočil, starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, romský student UK Michal Mižigár, vedoucí neziskové organizace Pestrý svět Michal Prager, předsedkyně sněmovního výboru pro lidská práva Markéta Adamová, organizátorka romských rodičů v Ostravě Magdaléna Karvayová, sportovkyně Petra Hurtová, režisér a romista David Tišer, spisovatelka Denisa Střihavková, ředitel školy U studánky Bohumil Kattner, mladý student Šimon Čepek a ředitel tišnovského charitativního festivalu Hudbou pro Unicef Jan Schneider.

S diváky na Václavském náměstí se po dvou a půl hodinách plných hudby The Tap Tap rozloučili českou národní hymnou a již tradičním společným focením.

The Tap Tap se již nyní těší na další akce, konkrétně na festival Pojď dál, během něhož se můžou diváci těšit na slaňování Nuselského mostu a exhibiční boxerský zápas na invalidních vozících, který The Tap Tap připravují na 1. května tohoto roku.

©2000-2015 Alfa Human Service