Odborníci na Masarykově univerzitě pracují na programu pro autistické děti

ČT 1 16. 2. 2015

Ivana ŠMELOVÁ, moderátorka: Počítačovou hru určenou speciálně pro autistické děti vyvíjejí psychologové a informatici Masarykovy univerzity v Brně. Dětem má pomoct zapojit se líp do společnosti a naučit se rozumět emocím druhých. Pomohl i Nadační fond Komety Brno. Na projekt Neuron věnoval 100 tisíc korun.

Pavel HUMPOLÍČEK, vedoucí, Psychologický ústav FF MU: Přes tu obrazovku vlastně komunikují spolu dva lidé. Já tady s kolegyní si teď tam máme zasadit květinku. Ona už vzala květináč a teď já se musím dostat k té květince a máme splněno. Ano. Pro běžné dítě velmi jednoduchá operace. Pro dítě s poruchou autistického spektra je složitější. Musí vlastně pochopit, přijmout do své představy, že ono nějak souvisí s tím co je na té obrazovce. A to je něco, co potom souvisí i s tím, že to dítě dokáže odečíst třeba druhého člověka, protože vlastně tu obrazovku si potom přenese do té běžné reality.

redaktorka: Základní verze hry Neuron je ke stažení na internetu zdarma. Masarykova univerzita jí teď na základě zpětné vazby od rodin s autistickými dětmi bude nadále vyvíjet.
       

©2000-2015 Alfa Human Service