Děti Jedličkova ústavu v Liberci dostali desítky dárků

libereckenovinky.cz 23. 12. 2014

Také letos nezapomněl Ježíšek v podobě desítek dárků od zaměstnanců ČEZ Distribuce na klienty Jedličkova ústavu v Liberci. Jedná se již o tradiční vánoční návštěvu, která je v ústavu vždy vřele vítána.

Ta letošní návštěva byla již sedmá v řadě. Mezi nejčastější přání patřily hračky, oblečení, kosmetika, i hudební nosiče. Libereckenovinky.cz informovala Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy.

Vzájemné setkávání klientů libereckého Jedličkova ústavu a zaměstnanců ČEZ Distribuce v Děčíně započalo již v červnu 2009 v rámci dobrovolnického dne Čas pro dobrou věc, kterou každoročně Skupina ČEZ pro své zaměstnance zajišťuje. Do libereckého Jedličkova ústavu se místo své každodenní pracovní náplně vydaly pomáhat Alena Vobořilová a Marie Jandová, obě zaměstnankyně ČEZ Distribuce v Děčíně (nyní již v důchodu).

"Klienti, personál i atmosféra nás doslova chytli za srdce. A to tak, že jsme před Vánoci oslovili kamarády, přátelé a kolegy v Děčíně a klientům z ústavu jsme se rozhodli splnit jejich vánoční přání," vzpomíná na počátky spolupráce Alena Vobořilová. A každoročně se tato přání i nadále pokouší zaměstnanci ČEZ Distribuce plnit. V létě pak každoročně na oplátku klienti ústavu přijedou do Děčína, a je pro ně vždy připraven zajímavý program, například návštěva ústecké či děčínské ZOO či plavba lodí po Labi.

"Jsme velmi rádi, že máme takového to partnera, který na nás nezapomíná jak přes rok, tak především o Vánocích," adresoval především zaměstnancům své díky ředitel Jedličkova ústavu v Liberci Vladimír Ptáček.

Jedličkův ústav v Liberci poskytuje ve sjednaném rozsahu potřebné sociální služby dětem, mládeži a dospělým osobám s tělesným a mentálním postižením, případně v kombinaci dalších zdravotních znevýhodnění od tří let věku, kteří jsou závislí na podpoře a péči jiné osoby.

Nadace pomůže školám s ekologickou výchovou

Kromě zaměstnanců podporovala v minulosti Jedličkův ústav v Liberci také Skupina ČEZ a to prostřednictvím Nadace ČEZ. V letech 2009 a 2010 věnovala vždy po 100 tisících korun na provoz a vybavení ústavu, letos pak 204 500 Kč na automatické dveře do Centra denních služeb ústavu.

©2000-2015 Alfa Human Service