Koncert The Tap Tap je vyprodaný, přispívat však stále lze

tyden.cz 23. 11. 2014

Čtvrtý ročník charitativního mikulášského koncertu kapely handicapovaných hudebníků The Tap Tap, který se bude konat 1. prosince, je opět vyprodaný. Vybrané vstupné stačí na pokrytí nákladů na koncert, pořadatelé však chtějí pokračovat ve shánění financí na dostavbu Jedličkova ústavu. Využít k tomu chtějí přímého televizního přenosu Prima love, během kterého budou mít diváci možnost zasílat darovací zprávy DMS. informoval o tom Ladislav Angelovič, moderátor a člen The Tap Tap.

Cílová částka sbírky je sto milionů korun. Její organizátoři doufají, že částku během dvou let uvolní jako zřizovatel Jedličkova ústavu a škol pražský magistrát a finance získané sbírkou půjdou na vybavení budovy.

Kapela The Tap Tap letos odehrála desítky koncertů v tuzemsku a dva v Izraeli. Koncerty doprovází výstava vtipů o lidech s handicapem. Jejich autory jsou kreslíři známí především z časopisu Sorry. "Kromě startovních pěti milionů, které loni věnoval pražský magistrát, se podařilo vybrat něco přes pět set tisíc korun," podotkl Šimon Ornest, kapelník, manažer a dirigent The Tap Tap, s tím, že peníze chodí z celé ČR. Lidé si podle něho uvědomují, že sbírka není jen záležitost Prahy, ve školách Jedličkova ústavu se vzdělávají lidé s handicapem z celé republiky.

S The Tap Tap vystoupí i Dan Bárta, Xindl X a lidová muzika Notičky. Romana Zacha v mikulášském představení doplní ještě Iva Kubelková a Tereza Voříšková. V roli druhého moderátora se představí Jiří Mádl. The Tap Tap vedle hudby nabídnou i videa mapující jejich činnost, například slaňování Nuselského mostu na invalidním vozíku nebo záběry ze dvou letošních koncertů v Izraeli.

"Bylo to velmi vydařené, jeden byl v židovské části Izraele a druhý v arabské. Exotický zájezd nás nadchl, výlet k Mrtvému moři, které označuju za 'bezbariérové', protože v něm nemusíte umět plavat, byl nezapomenutelný," sdělil Angelovič.

Hudební uskupení The Tap Tap vzniklo v roce 1998, kdy jej založil Šimon Ornest. Na doprovodné nástroje hrají hostující profesionální hudebníci. Vozíčkáři mají za více než deset let práce za sebou stovky koncertů a festivalů doma i v zahraničí. "Máme v kapele patnáct lidí s různými handicapy, někteří z nich se jevili jako obtížně vzdělavatelní i v Jedličkově ústavu, ale jejich motivace účinkování v kapele je tak silná, že zvládají i psychicky a fyzicky náročné věci spojené s koncerty a cestováním," sdělil Ornest, podle kterého je účinkování kapely také ukázkou možností vzdělávání a práce s lidmi s handicapem.

©2000-2015 Alfa Human Service