Čidla nahlásí, kde může invalida parkovat

Právo 19. 9. 2014

PRAHA – Parkovací čidla na vyhrazených místech pro osoby se zdravotním postižením (ZTP) ve vozovce díky mobilní aplikaci nabídnou rychlý přehled o tom, která jsou právě obsazená a která zůstávají volná. Zařízení se na dvanácti veřejně přístupných parkovacích místech pro ZTP objeví během tohoto měsíce.

"Dopravní situace přetíženého centra metropole dokáže potrápit i řadového řidiče. Pro naše zdravotně postižené spoluobčany jsou tyto podmínky daleko náročnější," konstatoval Ladislav Pivec, šéf TSK, která bude monitorovací zařízení spravovat. Čidla umístěná do vozovky vyhodnotí obsazenost místa a odešlou informaci serveru, ze kterého bude dostupná uživatelům mobilní aplikace.

V pilotním projektu proběhne testování na platformě Apple, v budoucí fázi rozvoje projektu bude aplikace dostupná pro všechny běžné typy mobilních zařízení. Také počet čidel se zvýší, a to především v lokalitách s nejvyšší dopravní vytížeností. "Pilotní projekt má za úkol ověřit funkčnost technologie detekce parkovacího místa, propojení čidel se serverem a také životnost technologie v náročných zimních podmínkách," uvedl náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09).

Technologie nabízí i další možnosti, například napojení na městskou policii a hlášení neoprávněného parkování.

Mutace - Právo - Praha - střední Čechy

©2000-2015 Alfa Human Service