Česká televize začne vysílat zprávy ve znakové řeči i o víkendu

Digizone.cz 3. 9. 2014

"Neslyšící diváci pak mohou vybírat i z dalších pořadů vysílaných v českém znakovém jazyce na všech kanálech České televize," připomněla mluvčí média Alžběta Plívová.

 

Nejen ve všední den, ale i o víkendech, budou moci sluchově postižení sledovat na Dvojce zpravodajství ve znakovém jazyce. Novinku dnes oznámila Česká televize. Rozšíření vysílání zpráv ve znakovém jazyce je dalším logickým krokem na cestě ke zvyšování komfortu sluchově znevýhodněných diváků, o který se neustále snažíme nejen v televizním vysílání, ale také na našem webu, uvedl při této příležitosti programový ředitel veřejnoprávního média Milan Fridrich. Poměrně nedávno zařadila Česká televize ke svým HD kanálům i DVB titulky, které mohou do budoucna posloužit pro výuku cizího jazyka.

Neslyšící diváci pak mohou vybírat i z dalších pořadů vysílaných v českém znakovém jazyce na všech kanálech České televize. Na programu ČT 1 je to například magazín pro ženy Sama doma či Etiketa, na ČT 2 Televizní klub neslyšících, Sváteční slovo nebo pořad Chcete mě? ČT art nabízí kritický diskuzní pořad Jasná řeč Josefa Chuchmy, zpravodajský kanál ČT 24 odpolední Zprávy a na programu ČT sport je magazín Čtyřka Sport či debatní pořad Téma pro hosty, uvedla mluvčí České televize Alžběta Plívová. Česká televize tlumočením do znakového jazyka doprovází i pořady pro děti, mj. Kouzelnou školku, Čtení do ouška či pohádky.
       
       

©2000-2015 Alfa Human Service