Světlušku v Praze rozzářily známé osobnosti

Radiožurnál 3. 9. 2014

Tereza TOMÁŠKOVÁ, moderátorka: Manžetové knoflíčky, čelovku nebo tykadla s logem sbírky Světluška prodávaly na pražském Andělu známé osobnosti i dobrovolníci. Lidé tak podpořili nevidomé, kterým projekt nadačního fondu Českého rozhlasu dlouhodobě pomáhá.

 Eva RAJLICHOVÁ, redaktorka: Pomoci s prodejem a podpořit tak zrakově postižené, přišli na pražský Anděl populární herci, třeba Pavel Nový nebo Jiří Mádl, ale také sportovci, běžkař Martin Koukal nebo beach volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková. Lidé měli o nákup zájem. Můžu se vás ještě zeptat, vy jste koupila dvoje tykadla, proč třeba přispíváte tady na tu sbírku?

 

osoba: Jak jinak pomoc, než aspoň takovouhle menší částkou, která jim zlepší část života nebo pomůže třeba i těm sociálně slabším, který mají tenhle ten problém, no.

 

Eva RAJLICHOVÁ, redaktorka: Celonárodní sbírka Světluška začne už příští pondělí. Tentokrát se do ní zapojí kolem 7 tisíc dobrovolníků, což je v historii projektu rekordní počet. Eva Rajlichová, Radiožurnál.
       

©2000-2015 Alfa Human Service