Zábava a handicap? Na Vozíkohraní určitě

vozka.org 1. 9. 2014

Brno (Aneta Vidurová, red). Kdo si hraje, nezlobí. A hrát si může i na ortopedickém vozíku. Liga vozíčkářů ve spolupráci s Centrem volného času Louka připravila pro děti i dospělé na 5. září pestrou integrační garden party. Ve 14 hodin se otevře dětská stezka O pohár zlatého vozíku s cenami, dospělí si mohou prohrabat knižní bazar nebo nějaké knihy pro prodej věnovat, mohou si poslechnout vyprávění o cestě do Santiaga de Compostella na vozíku nebo koncert brněnských hudebníků.

Součástí garden party bude i den otevřených dveří. "Chceme našim klientům i návštěvníkům ukázat zrekonstruované prostory a především jim představit novinky v nabídce sociálních služeb Ligy," popsala smysl akce Aneta Vidurová, vedoucí programu Prezentace a osvěta Ligy vozíčkářů a šéfredaktorka časopisu Vozíčkář. Upozornila na to, že Centrum denních služeb např. přijímá i klienty po mozkové mrtvici nebo po jiném úrazu, který jim znemožnil aktivní samostatný život. "Součástí Vozíkohraní bude i soutěž o permanentky na festival, který na říjen připravuje naše Bezbariérové divadlo Barka," dodala Vidurová.

Série besed zaujme zase lidi s hendikepem i bez něj. "Budeme promítat film o cestě do španělského Santiago de Compostella, kterou jedna z poutnic projela na vozíku, nebo se budeme bavit o rodičovství s hendikepem. Své si ale najdou i zdraví dospělí lidé, můžou si zkusit střílet na basketbalový koš, zahrál si futsal pro nevidomé s ozvučeným míčem nebo si pohladit asistenční psy. Zeptat se můžou i na problémy se svými čtyřnohými kamarády v kynologické poradně. Pivo, občerstvení a dobroty pro děti k takové akci patří neodmyslitelně," nalákala Vidurová.

Vstupné na Vozíkohraní je dobrovolné a podpoří činnost Ligy vozíčkářů. Akce končí s úderem desáté hodiny večerní.

Kompletní program a více informací k akci sledujte na www.ligavozic.cz/vozikohrani.

©2000-2015 Alfa Human Service