Službu Pohoda může využívat už šest klientů denně

Novojičínský deník 6. 8. 2014

Pro velký zájem rozšířila novojičínská odlehčovací služba Pohoda svou kapacitu. Zařízení, které vzniklo ve městě před dvěma roky, je určené pro seniory s omezenou soběstačností.

Nový Jičín – V Pohodě začínali s jedním pokojem o dvou lůžkách, ale velká poptávkapo sociální službě donutila provozovatele po pár měsících kapacitu zdvojnásobit a nyní opět rozšířit o dvě lůžka. Zařízení provozuje Pečovatelská služba Nový Jičín v prostorách domu s pečovatelskou službou v ulici Pod Lipami, a pomáhá tak rodinám v době, kdy se o své příbuzné nemohou postarat, a to až po dobu šesti týdnů.

"V roce 2012 jsme v našem domě s pečovatelskou službou zřídili jeden dvoulůžkový pokoj pro pobytovou odlehčovací službu a po půl roce jsme přidávali další dvě lůžka. O službu je trvalý zájem, proto jsme využili prostor bývalého kadeřnictví a zrekonstruovali ho na další pokoj. Nyní už můžeme přijmout šest klientů, " uvedla vedoucí Pečovatelské služby Nový Jičín Alice Hynčicová.

Jednotlivé pokoje jsou pro klienty zařízené tak, aby jim co nejvíce připomínaly domácí prostředí, a k dispozici mají dvě kuchyňské linky, bezbariérovou koupelnu a toalety. V tiché lokalitě na kraji města pod Skalkami mají senioři i krásný výhled do přilehlé zahrady a také na starojickou zříceninu. "Klienti mohou využívat místní knihovnu, prostory denního stacionáře, společenské hry, cvičební pomůcky, a také venkovní prostory vhodné ke cvičení, procházkám nebo posezení," vyjmenovává mluvčí Nového Jičína Marie Machková a vedoucí pečovatelské služby k tomu dodává: "Cílem naší služby je zajistit bezpečné a příjemné trávení času starším osobám, o které se běžně stará rodina. Kromě odlehčovací služby Pohoda, která funguje 24 hodin denně, je v domě s pečovatelskou službou Pod Lipami i denní stacionář."

Stacionář funguje v ambulantním režimu, v pracovních dnech od 7 do 16 hodin. Výhodou této služby i služby Pohoda je překlenutí časově nezbytné doby, a senior přitom zůstává v prostředí, ve kterém je zvyklý.

©2000-2015 Alfa Human Service