Dopravu špatně pohyblivým občanům zajišťuje Praha 10 již šest let, zájem o službu stoupá

prazskypatriot.cz 3. 6. 2014

Praha 10 poskytuje již šestým rokem občanům se sníženou schopností mobility a orientace bezplatnou dopravní službu. "Jsme si vědomi potřeb našich nejstarších či zdravotně znevýhodněných občanů, a proto se jim snažíme nabídnout zvýšení komfortu jejich života například právě prostřednictvím zajištění této bezplatné služby," vysvětlil starosta desáté městské části Bohumil Zoufalík (Nez.).

Služba je určena zejména držitelům průkazů zdravotně postižených TP, ZTP nebo ZTP/P s trvalým bydlištěm na území Prahy 10, kteří mají potíže se svou mobilitou. Usnadňuje jim návštěvu lékaře, lékařské rehabilitace, školy, zaměstnání nebo přímo radnice. Zahrnuje jednorázovou přepravu na požadované místo a asistenci při nástupu do vozu a výstupu z něj.

"Služba se stala tak vyhledávanou, že jsme v roce 2012 a následně i v roce 2013 zakoupili další vozidla. V současné době tedy zajišťujeme službu dopravy čtyřmi mikrobusy, z nichž tři jsou vybaveny výsuvnou hydraulickou plošinou pro nástup osob na vozíku," uvedl starosta Zoufalík.

Jen v minulém roce bylo přepraveno 5461 osob a za první čtyři měsíce letošního roku to bylo 2320 osob. Zájem o dopravní službu stoupá.

Ředitelka Beščecová chválí

Služba je zajišťována každý všední den od 7:00 do 15:30, a to především na území městské části Praha 10 a jí přilehlých lokalitách. Volné termíny služby jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách radnice www.praha10.cz.

V rámci této služby je poskytována i doprava pro Sportovní klub Slavoj SPMP Praha a Diakonii ČCE Ratolest, které vozidla Prahy 10 využívají pro přepravu svých klientů na sportovní či rehabilitační pobyty pořádané v různých částech republiky.

"Radnicí nabízené možnosti využití jejich vozidel pro přepravu našich klientů si velmi ceníme," uvedla ředitelka Diakonie ČCE Ratolest Vlasta Beščecová. "Naši klienti jsou pravidelně přepravováni vozidly radnice určenými pro službu dopravy na různé terapie, ať již se jedná o plavání, či hipoterapii. Také vstřícnost radnice při vyhovění našim žádostem o přepravu klientů na různé akce i mimo Prahu je příkladná," dodala Beščecová.

©2000-2015 Alfa Human Service