Kurzy Pečuj doma startují už zítra, pro zájemce jsou zdarma

Plzeňský deník 23. 5. 2014

Plzeň – Jak se starat se o nemohoucího člena rodiny, který potřebuje intenzivní péči? Poradí vám na speciálních kurzech, které nově nabízí plzeňská diakonie.

První přednáška, která je zaměřena na ošetřovatelské a rehabilitační minimum, se uskuteční už zítra v deset hodin. "Lektor se vždy zajímá, s jakými problémy a otázkami lidé přijdou. Podle toho pak vybere dílčí probíraná témata," uvedla Eva Paprstkářová, jež první přednášku vede. Součástí sociálního programu, který pro veřejnost podniká Diakonie ČCE zdarma, je i kurz věnovaný psychologii (31. května). "Jedná se spíše o podpůrnou skupinu, kde se lidé dozvědí, jak se vyrovnat s případnými obtížemi nebo jak předcházet syndromu vyhoření. Setkání slouží jako možnost vypovídání se z těžkostí, jež jednotlivci řeší," dodala Paprstkářová.

Tím ale výčet nabídky ještě nekončí. Sedmého června se odborníci zaměří na sociálněprávní minimum. Dotknou se oblastí jako příspěvek na péči i možnosti získání další podpory od státu. Na posledním kurzu si zase zájemci vyzkouší nabyté informace prakticky (dojde třeba na polohování pacienta nebo podávání jídla). Poslední vzdělávací schůzka ve stejném termínu se zaměří například na diabetes, ale i cvičení či masáže.

©2000-2015 Alfa Human Service