Těhotenské odznaky? Polovina budoucích maminek by je prý v MHD nosila

metro.cz 13. 4. 2014

Blbost na entou. Zhruba tak nějak čtenáři webu Metro.cz hodnotí možný plán dopravního podniku na zavedení odznaků pro těhotné. Podle dopravce má ale nápad potenciál.

Slušně vychovaný člověk pustí vždy těhotnou ženu v tramvaji si sednout, s hulvátem nic nehne. To je asi nejčastější názor čtenářů webu Metro.cz na anketu dopravního podniku, který se snažil zjistit, jak moc jsou cestující ohleduplní k cestujícím.

Placky na všechno

Firma totiž přemýšlí, zda by se ujaly odznáčky, podle kterých by mohli cestující těhotnou ženu lépe rozpoznat a pustit ji sednout. Proto rozjela webovou anketu, které se zúčastnilo přes dva tisíce žen. Z té vyplývá, že 81 procent žen má zkušenost s tím, že je další cestující nepustili si sednout. Polovina z nich by podle mluvčí Anety Řehkové takovou placku i nosila. Druhou polovinu ale bezmála uráží.

"A to nám ty placky budou strkat pod nos jako revizor? Když se mi kdysi v metru zatmělo před očima, poprosila jsem nejbližšího člověka o místo a hned jsem seděla," píše například čtenářka Dáša. Anebo: "A co takhle i placky pro lidi s cukrovkou, epilepsií, jinou nemocí... Ať jsme všichni pěkně označený, ať to každý ví, to, co mnohý raději skrývá, že?" píše Jája. Každopádně s ohleduplností to v pražské MHD vypadá na štíru. Co s tím tedy dopravní podnik udělá? "To se rozhodne až v následujících týdnech, zatím máme jen výsledky ankety," říká mluvčí.

©2000-2015 Alfa Human Service