Kristýnka s Downovým syndromem se stala hvězdou muzikálu Děti ráje

prazskypatriot.cz 25. 2. 2014

Nezisková organizace Splněné dětské přání si může na své konto připsat další úspěšné kolo. Tentokrát prožila nezapomenutelný den 17letá Kristýnka, která má od narození Downův syndrom. Holčička vždy toužila po tom, aby si mohla alespoň na chvíli zazpívat na velkém jevišti jako skutečná zpěvačka. Na cestě k úspěchu ji podpořili umělci Šárka Marková, František Pytloun, Bořek Slezáček, Lukáš Vaculík nebo Sagvan Tofi.

Po příjezdu do Holešovic byla Kristýnka plná očekávání – poprvé v životě uvidí muzikál. Nejdřív se podívala do zákulisí, aby viděla, kde a jak se umělci připravují na své vystoupení. Moc se těšila na setkání se stylistkou, která ji krásně nalíčila a učesala šmrncovní culíček.

Během odpoledne se seznámila také s patronkou 4. kola nazvaného "Staň se muzikálovou hvězdou". Stala se jí zpěvačka Šárka Marková. Ukázala malé hvězdě svou šatnu, komůrky ostatních kolegů a také, jak vypadají a fungují mikrofony. Kristýnka byla ve svém živlu.

Když se objevili v divadle novináři a fotografové, aby se s ní setkali, dělala rozhovory a pózovala, jako by to měla na denním harmonogramu. Také s Františkem Pytlounem, druhým patronem této akce, se ihned skamarádila a vyprávěla mu o tom, co studuje a jak jí ve škole pomáhali s přípravou na vystoupení.

Maminka Žaneta se trochu strachovala, jak její dcerka zvládne zvukovou zkoušku, ale nakonec se ukázalo, že byla víc nervózní než Kristýnka, která prohlásila: "Neboj, mami, to dám!" a odkráčela směle na jeviště. První zazněly tóny písně "Pár přátel stačí mít". Holčičce se zpočátku trochu chvěl hlas, ale jakmile spatřila svou maminku a organizátorky Kristýnu a Martinu ze Splněného dětského přání, rozpaky se rozplynuly a začala si své vystoupení užívat naplno.

Všem přítomným vyrazila dech, když prozradila, že si k dalšímu songu "Největší z nálezů a ztrát" připravila i projev ve znakové řeči. Šárka s Františkem se nestačili divit, jaká hvězda s nimi na pódiu vystupuje – u dalších hitů "Nonstop" a "Děti Ráje" Kristýnka už tančila jako o život, divoce gestikulovala a posílala vzdušné polibky na všechny strany. A když byl čas na odchod z jeviště, postěžovala si: "To je škoda, já bych tu mohla být pořád."

Pro tyhle chvíle stojí za to žít

Na konci každého představení Dětí ráje následuje vždy speciální sestřih písní, kdy na pódiu a mezi diváky tančí a zpívají všichni představitelé muzikálu. To se Kristýnce moc líbilo a ihned se nadšeně přidala. V krátké pauze pak patroni Šárka s Františkem promluvili o Splněném dětském přání a pozvali na jeviště organizátorky Martinu a Kristýnu Šmejkalovou společně s Kristýnkou. Ty nastínily průběh 4. kola a poděkovali svým partnerům a všem, kteří neziskovou organizaci podporují. Holčička si pak zazpívala se všemi protagonisty závěrečnou píseň "Pár přátel stačí mít".

Kristýnka u vizážistky

"Byl to úžasný den plný emocí, úsměvů, milých i vtipných okamžiků. Kristýnka všechny ohromila svou bezprostředností a velkou láskou, kterou v sobě má a nebojí se jí ukázat ostatním. Podle jejího úsměvu a šťastného pláče, který jsme po skončení nemohli utišit, soudím, že se nám podařilo její sen splnit. Je to úžasný pocit. Pro tyhle chvíle stojí za to žít a bojovat, aby mohlo Splněné dětské přání rozzářit oči dalším dětem," nastínila své pocity Kristýna Šmejkalová z neziskové organizace.

Pro více informací sledujte www.splnene-prani.cz

©2000-2015 Alfa Human Service