Jak vybrat iPad pro handicapované dítě?

Handicapované dítě si hraje s iPadem

Tablet je přenosné zařízení, které umožňuje přístup k internetu, e-mailům, prohlížet fotografie, sledovat videa, poslouchat muziku, hrát hry a využívat další aplikace v každodenním životě. Jedná se o jakýsi hybrid mezi počítačem a mobilním telefonem. Jeho největší výhodou je jeho malá váha a tedy přenosnost. Na rozdíl od počítačů jsou však jeho možnosti omezené.

Kromě běžného života lze tablet využít i jako asistivní pomůcku pro lidi s handicapem. Postiženým osobám umožňuje zkvalitnit jejich život a to pomocí různých aplikací, které jim mohou pomoci usnadnit některé aktivity všedního dne a zejména odstranit bariéry v komunikaci.

Číst dál: Jak vybrat iPad pro handicapované dítě?

iHandicap - tablet pro dítě s handicapem

Práce s handicapovaným dítětem na iPadu

iPad a handicap: Možnosti využití iPadu u klientů s handicapem v osobním i pracovním životě

iPad a handicap

iPad představuje technologii současnosti, kterou používá široká veřejnost. iPad však může plnit i roli plnohodnotné pomůcky využitelné v různých oblastech každodenních aktivit lidí s handicapem a tím přispívá ke zkvalitnění jejich života. Použití nových technologií je atraktivní, člověka nestigmatizuje, je velmi intuitivní a dokáže reagovat aktuálně, tedy v reálném čase, „tady a teď.“

Číst dál: iHandicap - tablet pro dítě s handicapem

©2000-2015 Alfa Human Service